Denne begivenhed er allerede afholdt.
Klubmesterskaber – oversigt over kampe og resultater
3. juli 2020-1. august 2020
Husk at orientere turneringsledelsen på mail KM@oresundtennis.dk om kommende kampe og resultater – det sidste gerne med billede og kampreferater 🙂
KOMMENDE KAMPE
Søndag den 2/8
U 8 puljekampe
- Humlebæk fra kl. 10 – 12.30
U 10 puljekampe
- Humlebæk fra kl. 12 – 15
Familiedouble
- Lisa/Lars Busk – Michael/Jakob Cohrt (Humlebæk kl. 15)
Fredag den 7/8
U 8 puljekampe
- Nivå-Kokkedal fra kl. 10 – 13.30
RESULTATER
Mesterrække damesingle
- Christina Bonnesen – Hannah Højby Ladekarl 16 36
Mesterrække Senior, Herresingle
- Farzad Sadeghi – Nicolai Lillesø 63 36 10-7
- Mikael Lytzen – Chr. Theisen 76(4) 64
U 18 Juniormesterrækken, damesingle
- Ammalie Toft – Clara Jessen 62 76(2)
- Alma Lavesen – Sofia Helena Kyriakidis 64 63
- Mollie Hunihe – Hannah Gulmann 64 60
A-række Senior, Damesingle:
- Ammalie Toft – Maria Schiff Krogh 62 63
- Connie Flint – Brianna Galatius 60 62
- Christine Theisen – Sofie Ladekarl 61 63
- Maria Schiff Krogh mod Lis Gregersen 63 46 10-3
A-række Senior, Herresingle
- Jacob Emmanuel Ferré – Jakob Raundahl 57 36
- Martin Røssel – Lars Busk 62 63
- Mads Kjærgaard – Jan Holck 36 16
- Marcus Rytter – John Vissing 26 76 5-10
- Thomas Schiff Krogh – Nicolai Sørensen 36 62 10-4
A-række Senior, Herredouble
- Christian Bang/Peter Salmon – Lars Busk/Jacob Emmanuel Ferré 62 60
- Marcus Elo Rytter/Jakob Raundahl – Erik Holmskov/Jesper Østergaard 26 75 10-8
- Thomas Schiff Krogh/Palle Juhl Andersen – Jakob Gulmann/Rasmus Bak Wiinblad 60 63
- 1/4 FINALE : Martin Røssel/Christian Max – Marcus Rytter/Jakob Raundahl 60 76
A-række senior, Mixdouble
- Maria/Thomas Schiff Krogh mod Christine/Christoffer Theisen Schmidt 75 64
- Martin/Maria Røssel – Olga Nikroozi/Erik Holmskov 46 16
B-række Senior, Herresingle
- Martin Holsøe – Finn Rohrberg (Martin vinder på w.o.)
B-række Senior, Herredouble
- Brian Verner/Martin Holsøe – Martin Østerby/Søren Mølner 61 61
+ 60 Herresingle
- Lars Holten – Finn Rohrberg 60 61
- Jørgen Theisen Schmidt – Claus Jørgensen 60 61
+ 45 Herresingle
- Lars Thomsen – Jacob Ferré 75 67 10-8
U 14 Pige single
- Bjørk Welner – Maya Bedard 40 40
U 14 Pige double
- Frida Sveistrup/Bjørk Welner – Alba/Siena Bang 42 40
U 12 Drenge single
- Erik Galatius – Jonathan Bech Tarsgaard
- Max Clausen – Oskar Sondrup 40 14 4-10
- Isak Welner – Vincent Lee Bay 41 42
- Louis Clausen – Asger Emil Herløv Nielsen 43 42
- Isak Welner – Victor Clausen 60 41
U 10 m/k single
- pulje 1 : Oscar Lillesø – Mathias Madsen 42 21 rtd.
- pulje 1 : August Schyberg Møller – Oscar Lillesø 42 42
- pulje 1 : Oscar Lillesø – Malte Lyby Larsen w.o.
- pulje 1 : August Schyberg Møller – Malte Lyby Larsen w.o.
- pulje 1 : Mathias Madsen – Malte Lyby Larsen w.o.
- pulje 2 : Halfdan Egeberg Brettschneider – Theodor Aaen Vala – 14 34(4)
- pulje 2 : Anton Himmelstrup – Halfdan Egeberg Brettschneider 40 40
- pulje 2 : Anton Himmelstrup – Theodor Aaen Vala 40 40
- pulje 2 : Anton Himmelstrup – Victor Clausen 40 40
- pulje 2 : Halfdan Egeberg Brettschneider – Victor Clausen 14 14
- pulje 3 : Erik Galatius – Halfdan Bang Madsen 42 40
- pulje 3 : Erik Galatius – Vesna Krstajic 43(6) 42
- pulje 3 : Halfdan Bang Madsen – Thomas Borup w.o.
- pulje 3 : Vesna Krstajic – Halfdan Bang Madsen 41 34 10-7
- pulje 3 : Vesna Krstajic – Thomas Borup 43 41
- pulje 4 : Oskar Sondrup – Valdemar Møller Schyberg 14 41 4-10
- pulje 4 : Oskar Sondrup – Cecilie Berrak Ergun 42 42
U 8 m/k single
- pulje 2 : Valdemar Møller Schyberg – Magnus Boas Møller 19-2
- pulje 2 : Valdemar Møller Schyberg – Solvej Kirk Madsen 15-2
- pulje 2 : Valdemar Møller Schyberg – Emilie J. von Haffner 11-8
- pulje 2 : Emilie J. von Haffner – Magnus Boas Møller 12-6
- pulje 2 : Emilie J. von Haffner – Solvej Kirk Madsen 13-8
- pulje 2 : Solvej Kirk Madsen – Magnus Boas Møller 5-6
- pulje 3: Amand Kacprzak Hey – Casper Emil Gjede 11-7
Familiedouble
- Lars/Lisa Busk – Brianna/Erik Galatius 60 60