Indlæser Begivenheder
Denne begivenhed er allerede afholdt.

Her kan man følge med i kommende kampe og se alle resultater. Endnu mere overblik i challonge via linket til højre.
Husk altid at orientere turneringsledelsen på mail KM@oresundtennis.dk om kommende kampe og resultater – det sidste gerne med billede og kampreferater 🙂

ALLE RESULTATER (Opd. d. 21/9 kl: 18:00):

Mesterrække Senior, Herresingle

1. Runde:

  • Mikael Lytzen – Christian Theisen 76(4) 64
  • Johan Boeskov – Tue Søndergaard Møllegaard (Tue vinder på w.o.)

Kvartfinaler:

  • Carl Bergman – Mikael Lytzen 60 60
  • Nicolai Sletten – Palle Andersen 60 61
  • Farzad Sadeghi – Nicolai Lillesø 63 36 10-7
  • Nicolai Raastrup – Tue Søndergaard Møllegaard 62 64

Semifinaler:

  • Carl Bergman – Farzad Sadeghi 61 62
  • Nicolai Raastrup – Nicolai Sletten 61 63

Finale:

  • Carl BergmanNicolai Raastrup 63 63

Mesterrække Damesingle

1. Runde:

  • Christina Bonnesen – Hannah Højby Ladekarl 16 36
  • Maria Tjellesen – Stine Frei 16 60 10-6

Kvartfinaler:

  • Sophie Engelsbak – Hannah Højby Ladekarl 60 62
  • Ulrikke Bryde-Nielsen – Sofie Thomsen (Ulrikke vinder på w.o.)
  • Line Yorklai Jensen – Maria Tjellesen 26 60 10-5
  • Malene Frei – Lisa Busk 61 61

Semifinaler:

  • Line Yorklai Jensen – Ulrikke Bryde-Nielsen 64 64
  • Malene Frei – Sophie Engelsbak 16 06

Finale:

  • Line Yorklai JensenSophie Engelsbak 06 26

Mesterrække Senior, Herredouble

Kvartfinaler:

  • Jonas Boeskov/Nicolai Lillesøe – Mikael Lytzen/Christian Theisen (Mikael/Christian vinder  på w.o.)

Semifinaler:

  • Carl Bergman/Carsten Kraghede – Mikael Lytzen/Christian Theisen (Carl/Carsten vinder  på w.o.)
  • Nicolai Sletten/Nicolai Raastrup – Palle Andersen/Tue Søndergaard 60 61

Finale:

  • Carl Bergman/Carsten Kraghede – Nicolai Sletten/Nicolai Raastrup 26 63 10-7

Mesterrække Senior, Damedouble

Semifinaler:

  • Amalie Pagh/Hannah Højby Ladekarl – Sophie Engelsbak/Maria Tjellesen (Amalie/Hannah vinder på w.o.)
  • Stine Frei Madsen/Line Yorklai Jensen – Christina Bonnesen/Lisa Busk 36 36

Finale:

  • Christina Bonnesen/Lisa BuskAmalie Pagh/Hannah Højby Ladekarl 46 76 (6) 11-9

Mesterrække Senior, Mixdouble

Semifinaler:

  • Carl Bergman/Malene Frei – Tue Søndergaard Møllegaard/Hannah Højby Ladekarl 63 60
  • Palle Andersen/Christina Bonnesen – Sophie Engelsbak/Nicolai Raastrup 26 46

Finale:

  • Sophie Engelsbak/Nicolai Raastrup – Carl Bergman/Malene Frei 36 16

A-række Senior, Herresingle

1. Runde

  • Lasse Brandt – Rasmus Bak Wiinblad (Lasse vinder på w.o.)
  • Mads Kjærgaard – Jan Holck 36 16
  • Thomas Schiff Krogh – Nicolai Sørensen 36 62 10-4
  • Marcus Rytter – John Vissing 26 76 5-10
  • Christian Max Hansen – Frederik Max Feddersen 62 36 10-8
  • Jacob Emmanuel Ferré – Jakob Raundahl 57 36
  • Jørgen Theisen Schmidt – Lauritz Truelsen 60 61
  • Martin Røssell – Lars Busk 62 63

Kvartfinaler:

  • Thomas Schiff Krogh – John Vissing  57 36
  • Martin Røssell – Jørgen Theisen Schmidt 62 26 10-3
  • Lasse Brandt – Jan Holck (Jan vinder på w.o.)
  • Christian Max Hansen – Jakob Raundahl 26 36

Semifinaler:

  • Martin Røssell – Jakob Raundahl 60 61
  • Jan Holck – John Vissing 57 46

Finale:

  • Martin Røssell – John Vissing 63 63

A-række Senior, Damesingle:

1. Runde

  • Connie Flint – Brianna Galatius 60 62
  • Maria Schiff Krogh – Lis Gregersen 63 46 10-3
  • Olga Nikroozi – Maria Røssell 60 60
  • Christine Theisen – Sofie Ladekarl 61 63
  • Hannah Gulmann – Randi Sveistrup 63 60
  • Gitte Winter Graugaard – Dorthe Rytter 60 60

Kvartfinaler:

  • Ammalie Toft – Maria Schiff Krogh 62 63
  • Olga Nikroozi – Christine Theisen 67 46
  • Connie Flint – Lone Christensen 64 36 10-8
  • Hannah Gulmann – Gitte Winther 63 62

Semifinaler:

  • Christine Theisen – Ammalie Toft 16 26
  • Hannah Gulmann – Connie Flint 16 62 10-3

Finale:

  • Ammalie Toft – Hannah Gulmann 63 67 (8) 11-9

A-række Senior, Herredouble

1. Runde:

  • Marcus Elo Rytter/Jakob Raundahl – Erik Holmskov/Jesper Østergaard 26 75 10-8
  • Christian Bang/Peter Salmon – Lars Busk/Jacob Emmanuel Ferré 62 60

Kvartfinaler:

  • Thomas Schiff Krogh/Palle Juhl Andersen – Jakob Gulmann/Rasmus Bak Wiinblad  60 63
  • Martin Røssel/Christian Max – Marcus Rytter/Jakob Raundahl 60 76
  • Peter Salmon/Christian Bang Henriksen – Jan Holck/John Vissing 62 63
  • Frederik Max Fedddersen/Tue Søndergaard Møllegaard – Nicolai Sørensen/Thomas Huusom 75 36 6-10

Semifinaler:

  • Thomas Schiff Krogh/Palle Andersen – Christian Max Hansen/Martin Røssell 63 63
  • Peter Salmon/Christian Bang Henriksen – Nicolai Sørensen/Thomas Huusom 62 63

Finale:

  • Thomas Schiff Krogh/Palle Juhl Andersen – Peter Salmon/Christian Bang Henriksen 75 16 6-10

A-række Senior, Damedouble

Kvartfinaler:

  • Maria Røssel/Gitte Winther – Connie Flint/Birgit Carlsen o6 26
  • Maria Schiff Krogh/Ammalie Toft – Pernille Mau/Lone Christensen 16 36
  • Dorthe Rytter/Pia Sinikka – Helle Horneman/Solveig Bak Wiinblad 63 60
  • Christina Bohman/Christine Theisen – Olga Nikroozi/Mikala Heinsen 76 36 5-10

Semifinaler:

  • Pia Sinikka/Dorthe Rytter – Pernille Mau/Lone Christensen 76 26 10-6
  • Birgit Carlsen/Connie Flint – Olga Nikroozi/Mikala Heinsen 63 76 (6)

Finale:

  • Birgit Carlsen/Connie Flint – Pia Sinikka/Dorthe Rytter 63 64

A-række senior, Mixdouble

Kvartfinaler:

  • Maria/Thomas Schiff Krogh – Christine/Christoffer Theisen Schmidt 75 64
  • Christian Max Hansen/Christina Bohman – Claus/Gitte Winter Graugaard 26 64 10-8
  • Martin/Maria Røssel – Olga Nikroozi/Erik Holmskov 46 16

Semifinaler:

  • Peter Salmon/Lone Christensen – Erik Holmskov/Olga Nikroozi 62 64
  • Maria/Thomas Schiff Krogh – Christina Bohmann/Christian Max Hansen 16 67 (5)

Finale:

  • Peter Salmon/Lone Christensen – Christina Bohmann/Christian Max Hansen 67 16

B-række Senior, Herresingle

1. Runde

  • David Kahr – Mikkel Misfeldt 60 61
  • Martin Østerby – Søren Møllnitz 61 63
  • Martin Holsøe – Finn Rohrberg (Martin vinder på w.o.)
  • Mads Schyberg – Alberto Boeri  62 76(2)
  • Brian Verner Johansen – Carsten Højby Rasmussen 64 36 10-8

Kvartfinaler:

  • Ricki Colombo – Martin Holsøe 64 65 (Ret) (Martin vinder)
  • Mads Schyberg – Morten Gass 67 63 10-8
  • Brian Verner Johansen – Frederik Vinther Reimer 64 57 9-11
  • David Kahr – Martin Østerby 61 57 10-4

Semifinaler:

  • Martin Holsøe – Mads Schyberg 62 61
  • David Kahr – Frederik Vinther Reimer 26 16

Finale:

  • Martin Holsøe – Frederik Vinther Reimer 60 36 5-10

B-række Senior, Damesingle

Semifinaler:

  • Kate Stallard – Dorthe Nordholm 67(4) 16
  • Gitte Misfeldt – Andrea Christine Ipsen (Gitte vinder på w.o.)

Finale:

  • Dorthe Nordholm – Gitte Misfeldt 60 60

B-række Senior, Herredouble

1. Runde:

  • Peter Slott Henriksen/Christian Holm Jönsson – Mikkel Misfeldt/Thomas Bodin (Peter/Christian vinder på w.o.)

Kvartfinaler:

  • Peter Burrild/Morten Gass – Carsten Madsen/Gustav Bryde-Nielsen 62 64
  • Brian Verner/Martin Holsøe – Martin Østerby/Søren Mølner 61 61
  • Christian Jönsson/Peter Slott – Frederik Vinther Reimer/Mads Schyberg 26 26
  • David Kahr/Steen Søndergaard – Alberto Boeri/Carsten Højby Rasmussen 36 26

Semifinaler:

  • Frederik Vinther/Mads Schyberg – Steen Søndergaard/David Kahr (Frederik/Mads vinder på w.o.)
  • Peter Burrild/Morten Gass – Brian Verner Johansen/Martin Holsøe 46 62 4-10

Finale:

  • Frederik Vinther/Mads Schyberg – Brian Verner/Martin Holsøe 57 46

B-række Senior, Damedouble

Semifinaler:

  • Dorthe Rytter Feddersen/Randi Sveistrup – Lillian Harboskov 64 26 10-5
  • Brianna Galatius/Kate Stallard – Louise Sander/Sofie Ladekarl 64 26 10-6

Finale:

  • Dorthe Rytter Feddersen/Randi Sveistrup – Brianna Galatius/Kate Stallard 60 61

B-række Senior, Mixdouble

Kvartfinaler:

  • Anna/Palle Andersen – Kate Stallard/Mikkel Misfeldt 63 61
  • Alberto Boeri/Brianna Galatius – Thomas/Elisabeth Bodin (Alberto/Brianna vinder på w.o.)

Semifinaler:

  • Brianna Galatius/Alberto Boeri – Brian Verner Johansen/Lis Gregersen 64 46 6-10
  • Anna/Palle Andersen – Martin Holsøe/Dorthe Nordholm 61 52 (ret) (Martin/Dorthe vinder)

Finale:

  • Brian Verner Johansen/Lis Gregersen – Martin Holsøe/Dorthe Nordholm 36 67

Familiedouble

1. Runde:

  • Lars/Lisa Busk – Brianna/Erik Galatius 60 60
  • Louise/Mikkel Sander – Rikke/Malthe Lyby Larsen (Louise/Mikkel vinder på w.o.)
  • Stig/Clara Jessen – Mikkel/Lui Misfeldt 76 63
  • Alberto/Alexander Jeppe Boeri – Randi/Frida Sveistrup (Alberto/Alexander vinder på w.o.)

Kvartfinaler:

  • Lars/Lisa Busk – Michael/Jakob Cohrt 62 61
  • Lars/Oliver Sinnerup – Louise/Mikkel Sander (Louise/Mikkel vinder på w.o.)
  • Alberto/Alexander Jeppe Boeri – Carsten/Hampus Højby Ladekarl 76 26 10-5
  • Lars/Hannah Gulmann – Stig/Clara Jessen 10-2 10-3

Semifinaler:

  • Lars/Hannah Gulmann – Louise/Mikkel Sander 60 60
  • Lars/Lisa Busk – Alberto/Alexander Jeppe Boeri 61 60

Finale:

  • Lars/Hannah Gulmann – Lars/Lisa Busk 64 63

+45 Veteran, Herresingle

1. Runde

  • Lars Busk – Alberto Boeri 61 60
  • Ricki Colombo – Jesper Østergaard (Ricki vinder på w.o.)
  • Nicolai Sørensen – Erik Holmskov 46 60 9-11

Kvartfinaler:

  • Lars Busk – Chr. Max Hansen (Lars vinder på w.o.)
  • Lars Thomsen – Jacob Ferré 75 67 10-8
  • John Vissing – Ricki Columbo 61 61
  • Jan Holck – Erik Holmskov 62 60

Semifinaler:

  • Lars Thomsen – Lars Busk 61 52 (Ret) (Lars vinder)
  • Jan Holck – John Vissing 57 36

Finale:

  • Lars Busk – John Vissing 16 26

+45 Veteran, Herredouble

1. Runde:

  • Thomas Huusom/Nicolai Sørensen – Søren Pind/Carsten Krøldrup 61 60
  • Erik Holmskov/Jesper Østergaard – Gorm Madsen/Morten Krog 60 60

Kvartfinaler:

  • John Vissing/Jan Holck – Jacob Ferré/Lars Busk 62 60
  • Martin Røssell/Christian Max Hansen – Thomas Huusom/Nicolai Sørensen 62 62
  • Lars Gulmann/Lars Bo Sørensen – Erik Holmskov/Jesper Østergaard 62 61
  • Peter Salmon/Christian Bang Henriksen – Kim Horneman/Lars Thomsen 60 61

Semifinaler:

  • Martin Røssell/Christian Max Hansen – John Vissing/Jan Holck 62 76
  • Peter Salmon/Christian Bang Henriksen – Lars Bo Sørensen/Lars Gulmann 26 36

Finale:

  • Martin Røssell/Christian Max Hansen – Lars Gulmann/Lars Bo Sørensen 36 46

+60 Veteran, Herresingle

Kvartfinaler:

  • Lars Holten – Finn Rohrberg 60 61
  • Jørgen Theisen Schmidt – Claus Jørgensen 60 61
  • David Welner – Lars Thomsen 16 26

Semifinaler:

  • Jørn Harder – Lars Holten 60 61
  • Jørgen Theisen Schmidt – Lars Thomsen 16 36

Finale:

  • Jørn Harder – Lars Thomsen 03 (Ret) (Lars vinder)

+60 Veteran, Herredouble

Semifinaler:

  • Jørgen Theisen/Lars Holten – Carsten Krøldrup/Søren Pind 64 64

Finale:

  • Jørgen Theisen/Lars Holten – Lars Thomsen/Kim Horneman 67 46

+60 Veteran, Mixdouble

Semifinaler:

  • Birgit Carlsen/Jørn Harder – Claus Jørgensen/Annette Pedersen 60 62
  • David Welner/Connie Flint – Karen/Jørgen Theisen Schmidt 64 75

Finale:

  • Birgit Carlsen/Jørn Harder – David Welner/Connie Flint 61 62

U18 Juniormesterrækken, Drengesingle

1. Runde

  • Oliver Sinnerup – Alexander Marius Knap Herløv (Oliver vinder på w.o.)
  • Hampus Højby Ladekarl – Alexander Jeppe Boeri 26 60 10-12
  • Karl Otto Geisler Madsen – Emil Clausen 60 60
  • Mikkel Thisted Rosenstand – Louis Bedard (Louis vinder på w.o.)
  • Aske Sylvest – Cornelius Keyn Wildfang (Aske vinder på w.o.)
  • Lauritz Truelsen – Thomas Grimaud 60 60

Kvartfinaler:

  • Oliver Sinnerup – Alexander Jeppe Boeri (Alexander vinder på w.o.)
  • Lauritz Truelsen – Karl Otto Geisler Madsen 62 36 11-9
  • Frederik Max Feddersen – Aske Sylvest 61 61
  • Tue Søndergaard Møllegaard – Louis Bedard 61 60

Semifinaler:

  • Frederik Max Feddersen – Lauritz Truelsen 36 62 10-6
  • Tue Søndergaard Møllegaard – Alexander Jeppe Boeri 62 60

Finale:

  • Frederik Max Feddersen –Tue Søndergaard Møllegaard 36 16

U18 Juniormesterrækken, Pigesingle

1. Runde

  • Alma Lavesen – Sofia Helena Kyriakidis 64 63
  • Ammalie Toft – Clara Jessen 62 76(2)
  • Mollie Huniche – Hannah Gulmann 64 60

Kvartfinaler:

  • Lisa Busk – Ammalie Toft 63 36 10-3
  • Line Yorklai Jensen – Alma Lavesen 60 60
  • Mollie Marie Huniche – Hannah Højby Ladekarl 06 16
  • Frida Sveistrup – Stine Frei Madsen (Stine vinder på w.o.)

Semifinaler:

  • Hannah Ladekarl – Lisa Busk 67 76 10-3
  • Line Yorklai Jensen – Stine Frei 60 60

Finale:

  • Hannah Ladekarl – Line Yorklai Jensen 26 16

U18 Junior, Drengedouble

Semifinaler:

  • Hampus Højby Ladekarl/Alexander Jeppe Boeri – Karl Otto Geisler Madsen/Louis Bedard 34 41 12-10

Finale:

  • Hampus Højby Ladekarl/Alexander Jeppe Boeri – Lauritz Truelsen/Frederik Max Feddersen 26 76 (6) 10-8

U18 Junior, Pigedouble

Semifinaler:

  • Hannah Ladekarl/Amalie Pagh – Ammalie Toft/Sofia Kyriakidis 61 62
  • Ammalie Toft/Lisa Busk – Line Yorklai Jensen/Stine Frei 11-9 9-11 8-10

Finale:

  • Hannah Ladekarl/Amalie Pagh – Line Yorklai Jensen/Stine Frei 62 63

U14 Junior, Drengesingle

1. Runde

  • Mikkel Sander Petersen – Cornelius Keyn Wildfang (Mikkel vinder på w.o.)
  • Louis Clausen – Karl Frederik Bodin 40 40
  • Max Clausen – Valdemar Aaen Vaala 40 40
  • Hampus Højby Ladekarl – Vitus Eggert 42 42
  • Lui Misfeldt – Asger Emil Knap Herløv-Nielsen 04 24
  • Anton Himmelstrup – Halfdan Kirk Madsen 41 40

Kvartfinaler:

  • Karl Otto Geisler Madsen – Max Clausen 60 60
  • Mikkel Sander Petersen – Asger Emil Knap Herløv-Nielsen 41 41
  • Louis Clausen – Alexander Jeppe Boeri 06 06

Semifinaler:

  • Alexander Jeppe Boeri – Mikkel Sander Nielsen 61 61
  • Hampus Højby Ladekarl – Karl Otto Geisler Madsen 36 46

Finale:

  • Alexander Jeppe Boeri –Karl Otto Geisler Madsen 46 64 7-10

U14 Junior, Pigesingle

1. Runde

  • Bjørk Hededam Welner – Maya Bedard 40 40
  • Sofia Helena Kyriakidis – Sienna Berg (Sofia vinder på w.o.)

Kvartfinaler:

  • Mollie Huniche – My Brodin 40 40
  • Alma Lavesen – Bjørk Hededam Welner 60 60
  • Frida Sveistrup – Alba Emilie Berg (Alba vinder på w.o.)
  • Sofia Helena Kyriakidis – Clara Jessen 26 46

Semifinaler:

  • Mollie Huniche – Alma Lavesen 63 16 10-5
  • Alba Emilie Berg – Clara Jessen (Clara vinder på w.o.)

Finale:

  • Mollie Huniche – Clara Jessen 75 62

U14 Junior, Drengedouble

Semifinaler:

  • Louis Bedard/Karl Otto Geisler Madsen – Alexander Jeppe Boeri/Cornelius Keyn Wildfang (Louis/Karl Otto vinder w.o.)

Finale:

  • Hampus Højby Ladekarl/Tristan Houborg – Louis Bedard/Karl Otto Geisler Madsen 06 36

U14 Junior, Pigedouble

Kvartfinaler:

  • Frida Sveistrup/Bjørk Welner – Alba/Siena Bang 42 40

Semifinaler:

  • Alma Lavesen/Clara Jessen – Frida Sveistrup/Bjørk Welner 61 60
  • Mollie Huniche Hansen/Sofia Helena Kyriakidis – Maya Bedard/My Brodin 62 60

Finale:

  • Alma Lavesen/Clara Jessen – Mollie Huniche Hansen/Sofia Helena Kyriakidis 63 64

U12 Junior, Drengesingle

1. Runde

  • Louis Clausen – Asger Emil Herløv Nielsen 43 42
  • Erik Galatius – Jonathan Bech Tharsgaard 61 62
  • Isak Welner – Victor Clausen 40 41
  • Vitus Eggert – Jakob Cohrt 64 36 9-11
  • Lui Misfeldt – Matthew Lauritsen (Lui vinder på w.o.)

2. Runde

  • Erik Galatius – Malthe Lyby Larsen (Erik vinder på w.o.)
  • Max Clausen – Oskar Sondrup 40 14 4-10
  • Isak Welner – Vincent Lee Bay 41 42
  • Mikkel Sander Petersen – Jacob Cohrt 40 43
  • Hampus Højby Ladekarl – Louis Clausen 41 41
  • Lui Misfeldt – Tristan Houborg 14 34
  • Anton Himmelstrup – Bernhard Aaen Vaala 40 41

Kvartfinaler:

  • Erik Galatius – Isak Hededam Welner 42 40
  • Hampus Højby Ladekarl – Oscar Sondrup 40 40
  • Mikkel Sander Nielsen – Anton Himmelstrup 14 41 6-10

Semifinaler:

  • Hampus Højby Ladekarl – Erik Galatius 41 42
  • Tristan Houborg – Anton Himmelstrup 14 34 (2)

Finale:

  • Hampus Højby Ladekarl – Anton Himmelstrup 41 43 (5)

U12 Junior, Pigesingle

Kvartfinaler:

  • Maya Bedard – Sofia Marie Boeri 40 40

Semifinaler:

  • Cecilie Berrak Ergun – Vesna Krstajic 24 34(4)
  • My Brodin – Maya Bedard 43(2) 40

Finale:

  • My Brodin – Vesna Krstajic 43 (5) 41

U12 Junior, Drengedouble

Kvartfinaler:

  • Hampus Højby Ladekarl/Tristan Houborg – Malthe Lyby Larsen/Anton Himmelstrup (Hampus/Tristan vinder på w.o.)
  • Mikkel Sander Nielsen/My Brodin – Vincent Bay/Patrick Lauritsen 40 40
  • Louis Clausen/Lui Misfeldt – Vitus Eggert/Asger Emil Knap Herløv-Nielsen 42 40

Semifinaler:

  • Hampus Højby Ladekarl/Tristan Houborg – Mikkel Sander Nielsen/My Brodin 24 43(6) 42
  • Asger Emil Knap Herløv-Nielsen/Vitus Eggert – Isak Hededam Welner/Bernhard Aaen Vaala 40 40

Finale: 

  • Asger Emil Knap Herløv-Nielsen/Vitus Eggert – Hampus Højby Ladekarl/Tristan Houborg 14 24

U12 Junior, Pigedouble

Finale: 

  • Maya Bedard/Vesna Krstajic – Cecilie Ergun/My Brodin 14 43 4-10

U 10 Junior M/K single 

Indledende puljer:

Pulje 1:

  • August Schyberg Møller – Mathias Madsen w.o.
  • Oscar Lillesø – Mathias Madsen 42 21 rtd.
  • August Schyberg Møller – Oscar Lillesø 42 42
  • Oscar Lillesø – Malte Lyby Larsen w.o.
  • August Schyberg Møller – Malte Lyby Larsen w.o.
  • Mathias Madsen – Malte Lyby Larsen w.o.

Pulje 2:

  • Halfdan Egeberg Brettschneider – Theodor Aaen Vala – 14 34(4)
  • Anton Himmelstrup – Halfdan Egeberg Brettschneider 40 40
  • Anton Himmelstrup – Theodor Aaen Vaala 40 40
  • Anton Himmelstrup – Victor Clausen 40 40
  • Halfdan Egeberg Brettschneider – Victor Clausen 14 14
  • Victor Clausen – Theodor Aaen Vaala 14 41 6-10

Pulje 3:

  • Erik Galatius – Halfdan Bang Madsen 42 40
  • Erik Galatius – Vesna Krstajic 43(6) 42
  • Erik Galatius – Thomas Borup 41 41
  • Halfdan Bang Madsen – Thomas Borup w.o.
  • Vesna Krstajic – Halfdan Bang Madsen 41 34 10-7
  • Vesna Krstajic – Thomas Borup 43 41

Pulje 4:

  • Oskar Sondrup – Valdemar Møller Schyberg  14 41 4-10
  • Oskar Sondrup – Cecilie Berrak Ergun 42 42
  • Valdemar Møller Schyberg – Cecilie Berrak Ergun 41 42
  • Cecilie Berrak Ergun – Sofia Marie Boeri 42 42
  • Oskar Sondrup – Sofia Marie Boeri 40 40

Pulje 5:

  • Jakob Cohrt – Oscar Grant-Rosendahl 40 40
  • Jakob Cohrt – Matthew Lauritsen 34 24

Hoved runde: 

1. Runde:

  • Oskar Sondrup – Matthew Lauritsen 43 04 5-10

Kvartfinaler:

  • Erik Galatius – Valdemar Møller Schyberg 41 43
  • Jacob Cohrt – Vesna Krstajic 41 42
  • August Møller Schyberg – Oskar Lillesø 43 (4) 43 (5)
  • Matthew Lauritsen – Anton Himmelstrup 76 67 9-11

Semifinaler:

  • Anton Himmelstrup – Jakob Cohrt 40 41
  • Erik Galatius – August Møller Schyberg 34 14

Finale:

  • Anton Himmelstrup – August Møller Schyberg 40 42

Bonus runde:

Kvartfinaler:

  • Halfdan Kirk Madsen – Halfdan Egeberg Brettschneider 42 42
  • Oscar Grant-Rosendahl – Cecilie Berrak Ergun 24 43 10-5

Semifinaler:

  • Oscar Grant-Rosendahl – Halfdan Kirk Madsen 42 34 (5) 10-6
  • Victor Clausen – Sofia Marie Boeri 04 04

Finale:

  • Oscar Grant-Rosendahl – Sofia Marie Boeri 34 (3) 24

U 8 Junior M/K single

Pulje 1:

  • Oscar Lillesø – Phillip Parby 11-4
  • William August Bruun – Thure Frederiksen Steensberg 8-12
  • Thure Frederiksen Steensberg – Oscar Lillesø 3-15
  • Oscar Lillesø – William August Bruun 15-4
  • Thure Frederiksen Steensberg – Phillip Parby 10-4
  • Phillip Parby – William August Bruun 10-9

Pulje 2:

  • Valdemar Møller Schyberg – Magnus Boas Møller 19-2
  • Valdemar Møller Schyberg – Solvej Kirk Madsen 15-2
  • Valdemar Møller Schyberg – Emilie J. von Haffner 11-8
  • Emilie J. von Haffner – Magnus Boas Møller 12-6
  • Emilie J. von Haffner – Solvej Kirk Madsen 13-8
  • Solvej Kirk Madsen – Magnus Boas Møller 5-6

Pulje 3:

  • Amanda Kacprzak Hey – Casper Emil Gjede 11-7
  • Mimi Brodin Nielsen – Xavi Stallard 10-7
  • Casper Emil Gjede – Mimi Brodin Nielsen 3-12
  • Xavi Stallard – Casper Emil Gjede 12-4
  • Xavi Stallard – Amanda Kacprzak Hey 5-9

Pulje 4:

  • Carl Andersen – Carl Louis Jessen 13-9