Indlæser Begivenheder

Klubmesterskaberne er årets største begivenhed med mere 250 kampe, som skal spilles inden finaledagen lørdag den 18. september, hvor der spilles finaler i alle 35 rækker. Derfor er der også en række deadlines, som bare skal overholdes 🙂

Det fulde overblik klubmesterskaberne med samtlige rækker med lodtrækninger, resultater, spilleregler  m.v. ses UTR systemet (se linket til højre på PC/nedenfor på telefonen)

Her på forsiden af hjemmesiden samler vi nyheder, og i særdeleshed oplysninger om kommende kampe – når I melder dem ind !

Skriv til os i turneringsledelsen på agrantc@mac.com og sportschef@oresundtennis.dk om kommende kampe, og send billede og resultater bagefter til os. TAK

KOMMENDE KAMPE

U 18 damesinlge
QF

  • Ammalie Toft – Mollie Huniche
    Søndag den 26. juni kl. 11.30

A-række Herredouble

R16

  •  J Alsing/M Cohrt vs J Hvidbjerg Hansen/M Maimonide
    Søndag den 26. juni kl. 14 i Humlebæk 

 

Familiedouble

R32

  • Pihl  vs Misfeldt
    Søndag den 26. juni kl. 18.30 i Humlebæk 

A-række mixdouble

R16

  • M Mark/E Nørhold vs K Alsing/M Misfeldt
    Mandag den 27. juni kl. 18 i Humlebæk 

RESULTATER

B-række Herresingle
R32

  • Magnus Maimonide vs Yelin Wang 62 42 rtd

A-række Herresingle
R32

  • Jakob Raundahl vs Yelin Wang 60 64
  • Hampus Ladekarl vs Lars Busk 62 26 12-10

R 16

  • Asbjørn Schiøller – Jørgen Theisen 63 64

A-række Damedouble
QF

  • Heinsen/Nikroozi – Bohman/Theisen 63 62
  • M Mark/ L Nielsen – M Brask/K Åxman 64 62 

A-række Herredouble
R16

  •  L Busk/J Ferré – M Galitius/E Nørholm 61 61

A-række Mix Double
R16

  • M og M Dall vs C og C Theisen : 64 62 

Mesterrække – Damesingle
QF

  • Hannah Ladekarl – Maria Tjellesen 64 61

Mesterrække – Herresingle
R16

  • Lillesø Sr – Chr. Theisen : 64 65

Vet 45 + Herresingle
R16

  •  J Hvidbjerg Hansen vs M Hellung Larsen 61 75 

Vet 45 + Damedouble
QF

  • Marie Mark/Louise Sander – Kate Stellard/Brianna Galatius 62 61


Vet 45 + Herredouble

QF

  • Holmskov/Galouzius – Salmon/Henriksen 63 57 10-2
  • Max/Røssel – Alsing/Cohrt 63 62

U 16/18 Herresingle
QF

  • Oscar GR – Philip Svensson 61 60
  • M Sander Petersen – H Ladekarl 62 60

U 14 Herresingle
QF

  • Gilbert Nørholm – Louis Clausen 62 63
  • Philip Svensson – Max Clausen 60 60

U 12 Herresingle
R 16

  • Cornelius Pihl – Victor Clausen 60 61

U 12 Damesinlge
QF

  • Karla Gram Alsing – Elise Hissink Muller 64 61

U 10 M/K orange/grøn
R 16

  • Lillesø – Philip Parby 40 40
  • Hugo Brask – Amanda Hey 40 40
  • Karla Gram – Lukas Wang 41 40
  • Cornelius Pihl – Carl Andersen 40 42
  • Vitus Svensson – Terkel Richter 40 40

U 10 Rød bold
R 16

  • Carl Andersen – Jonthan Gandløse 40 34 10-15
  • Casper Gjede Andersen – Konrad Hey 41 42

 

Familiedouble
R32

  • Oscar GR/Andrew GC – Gorm/Halfdan Madsen 63 60

 

Share The Virtual Reality Post!