Indlæser Begivenheder
Denne begivenhed er allerede afholdt.

Klubmesterskaberne har 177 deltagere, og der skal spilles mere end 250 kampe inden finaledagen lørdag den 11. september, hvor der spilles finaler i alle 35 rækker.

Det fulde overblik klubmesterskaberne med samtlige rækker med lodtrækning m.v. ses i challonge via linket til højre. Husk som spiller at oprette din profil her.

Her på forsiden af hjemmesiden samler vi alle resultater og orienterer om kommende kampe. Uddybende omtale af kampe samt optakt til nøglekampe vil løbende ske via Facebook.

Husk altid at orientere turneringsledelsen på mail KM@oresundtennis.dk om kommende kampe. Når kampen er spillet tastes resultatet i challonge og man sender en mail til turneringsledelsen med  resultatet – meget gerne med billede og kampreferat 🙂

ALLE RESULTATER

Familiedouble

(Kampe der skal spilles=23, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Lui /Mikkel Misfeldt – Cornelius/Thomas Phil 60 62
  • Emma/Morten Galatius – Emile/Hans von Haffner  62 63
  • Vitus/Tanja Svensson – Alexander/Marie Knap Herløv-Nielsen  (Vinder på WO)
  • Erik/Brianna Galatius – Malthe/ Rikke Lyby Larsen 62 46 10-2
  • Carl Louis/Stig Jessen – Karla/Jacob Gram Alsing 64 64
  • Mikkel/Louise Sander Nielsen – Theodor/Simon Aaen Vaala 61 62
  • Carl/Palle Andersen – Halfdan/Gorm Kirk Madsen 61 60
  • Xavier/Kate Stallard – Karl Otto/Claus Geisler Madsen 46 26
  • Gilbert/Marie Louise Mark Nørholm – Thure/Simon Steensberg (Vinder på WO)

2. runde:

  • Emma/Morten Galatius – Oskar/Nicolai Lillesø (1) (Vinder på WO)
  • Gilbert/Marie Mark Nørholm – Lui/Mikkel Misfeldt 63 16 5-10
  • Philip/Rasmus Svensson – Mikkel/Louise Sander Nielsen 16 06
  • Jacob/Michael Cohrt (2) – Carl/Palle Andersen (Vinder på WO)
  • Frida/Randi Sveistrup (4) – Karl Otto/Claus Geisler Madsen 63 26 7-10
  • Oscar/Andrew GR – Vitus/Tanja Svensson 60 60
  • August/Mads Møller Schyberg – Carl Louis/Stig Jessen 60 63
  • Erik/Brianna Galatius – Alexander/Alberto Boeri (Vinder på WO)

Kvartfinale:

  • Karl Otto/Claus Geisler Madsen – Mikkel/Louise Sander Nielsen 26 36
  • Jacob/Michael Cohrt (2) – Oscar/Andrew GR 64 76
  • August/Mads Møller Schyberg – Erik/Brianna Galatius 76 63
  • Oskar/Nicolai Lillesø (1) – Lui/Mikkel Misfeldt 62 63

Semifinale:

  • Jakob/Michael Cohrt(2) – August/Mads Møller Schyberg (Vinder på WO)
  • Oskar/Nicolai Lillesø (1) – Mikkel/Louise Sander Nielsen 76 62 10-7

Finale:

  • Oskar/Nicolai Lillesø (1)  – Jacob/Michael Cohrt (2) 

Mesterrække Herresingle

(Kampe der skal spilles=17, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Martin Røssell – Farzad Sadeghi 06 16
  • Lauritz Truelsen – Phillip Bonke (Vinder på WO)
  • Simon Vaala – Nicolai Lillesø (Vinder på WO)

2. runde:

  • Christian Theisen – Jakob Gulmann 60 61
  • Palle Andersen – Tobias Andersen 36 67(6)
  • Carl Bergman (1) – Farzad Sadeghi (Vinder på WO)
  • Jacob Holst (2) – Lauritz Truelsen (Vinder på WO)
  • Simon Vaala – Nikolaj Sletten (3)  57 36
  • Nicolai Raastrup (4) – Laurits Bentsen (Vinder på WO)
  • Tue Møllegaard Søndergaard – Frederik Max Feddersen 61 61
  • Mikael Lytzen – Simon Theisen Schmidt (Vinder på WO)

Kvartfinale:

  • Mikael Lytzen – Laurits Bentsen (Vinder på WO)
  • Christian Theisen – Jakob Holst (2) (Vinder på WO)
  • Tue Møllegaard Søndergaard – Nikolaj Sletten (3) 06 26
  • Farzad Sadeghi – Tobias Andersen 62 61

Semifinale:

  • Christian Theisen Schmidt – Nicolai Sletten (3)  26 25 Rtd
  • Farzad Sadeghi – Mikael Lytzen 63 60

Finale:

  • Christian Theisen – Farzad Sadeghi 26 16

Mesterrække Damesingle

(Kampe der skal spilles=8, der mangler 0 kampe, og der er 2 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Stine Frei – Hannah Ladekarl 26 36
  • Malene Frei – Ammalie Toft 60 61

Kvartfinale:

  • Maria Tjellesen – Emilie Henriksen 64  46 Rtd
  • Sophie Engelsbak (1) – Hannah Ladekarl 60 62
  • Ulrikke Bryde-Nielsen (3) – Lisa Busk (Vinder på WO)
  • Line Yorklai Jensen (2) – Malene Frei 60 62

Semifinale:

  • Line Yorklai Jensen (2) – Lisa Busk 60 60
  • Sophie Engelsbak (1) – Emilie Henriksen 60 61

Finale:

  • Sophie Engelsbak (1) – Line Yorklai Jensen (2) 63 57  8-10 

Mesterrække Herredouble

(Kampe der skal spilles=2, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Semifinale:

  • Jacob Holst/Philip Bonke (1) – Farzad Sadeghi/Mikael Lytzen (Vinder på WO)
  • Nikolaj Sletten/Nicolai Raastrup (2) – Christian/Simon Theisen (Vinder på WO)

Finale:

  • Christian/Simon TheisenFarzad Sadeghi/Mikael Lytzen

Mesterrække Damedouble

(Kampe der skal spilles=3, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangeret kamp)

Kvartfinale:

  • Pia Sinnika Houby/Emilie Henriksen – Stine Frei/Line Yorklai Jensen 61 16 2-10

Semifinale:

  • Malene Frei/Ulrikke Bryde-Nielsen (2) – Lisa Busk/Hannah Ladekarl 63 75
  • Sophie Engelsbak/Maria Tjellesen (1) – Stine Frei/Line Yorklai Jensen 60 60

Finale:

  • Sophie Engelsbak/Maria Tjellesen (1) – Malene Frei/Ulrikke Bryde-Nielsen (2) 64 76

Mesterrække Mixdouble

(Kampe der skal spilles=2, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kampe)

Semifinale:

  • Nicolai Raastrup/Sophie Engelsbak (1) – Christian Theisen/Maria Tjellesen (Vinder på WO)
  • Nikolaj Sletten/Malene Frei (2) – Palle Andersen/Emilie Henriksen (Vinder på WO)

Finale:

  • Christian Theisen/Maria TjellesenPalle Andersen/Emilie Henriksen 60 61

A-række Herresingle

(Kampe der skal spilles=17, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Marcus Rytter – Lars Thomsen (Vinder på WO)
  • Lauritz Truelsen – Jørgen Theisen 46 36
  • Christian Max Hansen – John Vissing 76(8) 76(5)

2. runde:

  • Thomas Schiff Krogh – Frederik Max Feddersen 36 62 10-6
  • Jan Holck – Frederik Vinther Reimer 61 64
  • Lasse Brandt (4) – Jacob Ferré (Vinder på WO)
  • Asbjørn Schiøller – Mads Kjærgaard (Vinder på WO)
  • Simon Vaala (3) – Marcus Rytter 60 62
  • Jacob Gulmann – Laurits Bentsen 64 61
  • Jørgen Theisen – Tobias Andersen (2) 16 06
  • Martin Røssell (1) – Christian Max Hansen 61 36 12-10

Kvartfinale:

  • Simon Vaala (3) – Mads Kjærgaard (Vinder på WO)
  • Lasse Brandt (4) – Jan Holck (Vinder på WO)
  • Tobias Andersen (2) – Jacob Gulmann 61 63
  • Martin Røssell (1) – Thomas Schiff Krogh 62 63

Semifinale:

  • Martin Røssell (1) – Lasse Brandt (4) 16 16
  • Tobias Andersen (2) – Simon Vaala (3) 36 63 9-11

Finale:

  • Simon Vaala (3) – Lasse Brandt (4) 63 26 10-6

A-række Damesingle

(Kampe der skal spilles=9, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Marie Louise Mark Nørholm – Dorte Nordholm 75 63
  • Louise Sander Nielsen – Dorthe Rytter 61 60
  • Randi Sveistrup – Sofia Helene Kyriakidis 64 60

Kvartfinale:

  • Brianna Galatius – Olga Nikroozi (4) 06 06
  • Christine Theisen (2) – Louise Sander Nielsen 06 36
  • Gitte Winter Graugaard (3) – Marie Louise Mark Nørgaard 16 63 6-10
  • Lone Christensen (1) – Randi Sveistrup 61 26 8-10

Semifinale:

  • Randi Sveistrup – Olga Nikroozi (4) 63 46 3-10
  • Marie Louise Mark Nørholm – Louise Sander Nielsen 62 46 5-10

Finale:

  • Olga Nikroozi (4) – Louise Sander Nielsen 67 06

A-række Herredouble

(Kampe der skal spilles=9, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Marcus Rytter/Jacob Raundahl – John Vissing/Jan Holck 36 67
  • Martin Røssell/Christian Max Hansen – Claus Allerup/Nicolai Sørensen 62 61
  • Tue Søndergaard Møllegaard/Frederik Max Feddersen – Jacob Ferré/Lars Busk 63 63

Kvartfinale:

  • Thomas Schiff Krogh/Lasse Brandt (3) – Martin Røssell/Christian Max Hansen 60 62
  • Tobias Andersen/Markus Gullman (1) – John Vissing/Jan Holck (vinder på WO)
  • Lars/Jacob Gulmann – Simon Vaala/Mads Kjærgaard (4) 26 36
  • Tue Søndergaard Møllegaard/Frederik Max Feddersen – Christian Bang Henriksen/Peter Salmon (2) 63 62

Semifinale:

  • Tobias Andersen/Marcus Gulmann (1) – Simon Vaala/Mads Kjærgaard (4) 36 75 9-11
  • Lasse Brandt/Thomas Schiff Krogh (3) – Tue Møllegaard Søndergaard/Frederik Max Feddersen 57 36

Finale:

  • Tue Søndergaard Møllegaard/Frederik Max FeddersenSimon Vaala/Mads Kjærgaard (4) 62 61

A-række Damedouble

(Kampe der skal spilles=6, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Kvartfinale:

  • Birgit Carlsen/Connie Flint-Petersen (4) – Ammalie Toft/Sofia Kyriakidis 62 63
  • Christina Bohmann/Christine Theisen (2) – Louise Sander Nielsen/Marie Louise Mark Nørholm 46 62 8-10
  • Pia Sinnika Houby/Maria Røssell – Olga Nikroozi/Mikala Heinsen (3) 76 75
  • Pernille Mau/Lone Christensen (1) – Randi Sveistrup/Dorthe Rytter Feddersen 60 61

Semifinale:

  • Pia Sinnika Houby/Maria Røssell – Louise Sander Nielsen/Marie Louise Mark Nørholm 36 64 10-8
  • Pernille Mau/Lone Christensen (1) – Birgit Carlsen/Connie Flint-Petersen (4) (Vinder på WO)

Finale:

  • Birgit Carlsen/Connie Flint-Petersen (4)Pia Sinnika Houby/Maria Røssell 61 67 1-10

A-række Mixdouble

(Kampe der skal spilles=12, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Martin/Maria Røssell – Thomas Mark/Pia Sinikka Houby 36 36
  • Christoffer/Christine Theisen – Emil/Marie Louise Mark Nørholm 64 62
  • Brian Verner Johansen/Berit Ørsted – Dorthe Nordholm/Martin Holsøe (Vinder på WO)
  • Thomas Schiff Krogh/Mikala Heinsen – David Kahr/Louise Sander Nielsen 36 62 63
  • Olga Nikroozi/Erik Holmskov (3) – Alberto Boeri/Brianna Galatius 60 61
  • Frederik Vinther/Sofie Thomsen (4) – Magnus Maimonide/Kate Stallard 62 60

Kvartfinale:

  • Christoffer/Christine Theisen – Christian Max Hansen/Christina Bohmann (1) 36 06
  • Brian Verner Johansen/Berit Ørsted – Peter Salmon/Lone Christensen (2) 63 36 8-10
  • Thomas Schiff Krogh/Mikala Heinsen – Frederik Vinther/Sofie Kofoed Thomsen (4) 36 67(5)
  • Pia Sinnika Houby/Thomas Mark – Olga Nikroozi/Erik Holmskov (3) 62 62

Semifinale:

  • Lone Christensen/Peter Salmon (2) – Pia Sinikka/Thomas Mark 26 36
  • Christian Max Hansen/Christina Bohmann (1)  – Frederik Vinther/Sofie K Thomsen (4) (Vinder på WO)

Finale:

  • Thomas Mark/Pia Sinikka Houby – Christian Max Hansen/Christina Bohmann (1) 36 36

B-Rækken Herresingle

(Kampe der skal spilles=15, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Christoffer Theisen – David Kahr 63 16 10-7

2. runde:

  • Jakob Raundahl (1) – Jakob Hey 60 61
  • Martin Østerby – Søren Møllnitz 67(5) 63 10-6
  • Hans von Haffner – Finn Rohberg 61 61
  • Magnus Maimonide – Simon Nielsen 63 64
  • Lars Busk (2) – Mikkel Misfeld 61 16 62
  • Christoffer Theisen – Emil Mark Nørholm (4) 62 64
  • Ricki Colombo (3) – Yelin Wang (Vinder på WO)
  • Gustav Bryde-Nielsen – Gorm Bang Madsen 61 60

Kvartfinale:

  • Jakob Raundahl (1) – Martin Østerby 62 60
  • Lars Busk (2) – Hans Von Haffner 62 64
  • Christoffer Theisen – Magnus Maimonide 63 64
  • Ricki Colombo (3) – Gustav Bryde-Nielsen 61 62

Semifinale:

  • Jakob Raundahl (1) – Christoffer Theisen 61 53 Rtd
  • Ricki Colombo (3) – Lars Busk (2) 64 51 Rtd

Finale:

  • Lars Busk (2) – Chistoffer Theisen 46 16

B-række Damesingle

(Kampe der skal spilles=0, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Finale:

  • Kate Stallard (1) – Eva Lolle (2) 16 36

B-række Herredouble

(Kampe der skal spilles=8, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Mikkel Misfeldt/David Kahr – Morten Gass/Peter Burrild 63 64
  • Gustav Bryde-Nielsen/Carsten Frank Madsen – Morten Galatius/Emil Mark Nørgaard 5-5 Rtd

Kvartfinale:

  • Christoffer Theisen/Anders Lendager (4) – Martin Østerby/Søren Peter Møllnitz (Vinder på WO)
  • Brian Verner/Martin Holsøe (2) – David Kahr/Mikkel Misfeldt 36 76 36
  • Michael Cohrt/Jacob Alsing (3) – Gorm Bang/Morten Krog 60 60
  • Erik Holmskov/Jesper Østergaard (1) – Gustav Bryde-Nielsen/Carsten Frank Madsen 60 60

Semifinale:

  • Michael Cohrt/Jacob Gram Alsing (3) – David Kahr/Mikkel Misfeldt 63 62
  • Erik Holmskov/Steen Navrbjerg – Martin Østerby/Søren Peter Møllnitz (Vinder på WO)

Finale:

  • Erik Holmskov/Jesper Østergaard (1) – Michael Cohrt/Jacob Gram Alsing (3) 67 46

B-række Damedouble

(Kampe der skal spilles=1, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Semifinale:

  • Eva Lolle/Anette Burgaard – Heidi X/Sandra Christensen 60 57 10-4

Finale:

  • Kate Stallard/Brianna Galatius (1) – Eva Lolle/Anette Burgaard

+45 Herresingle

(Kampe der skal spilles=10, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Jørn Harder – Gorm Bang Madsen 61 60
  • Lars Dahl Gulmann – Emil Mark Nørholm (Vinder på WO)
  • Ricki Colombo – Christian Bang Henriksen 06 26
  • Lars Busk – Nicolai Sørensen (Vinder på WO)

Kvartfinale:

  • Martin Røssell (1) – Lars Busk 60 60
  • Jacob Ferré (4) – Emil Mark Nørholm 62 61
  • Christian Bang Henriksen – Jan Holck (3) (Vinder på WO)
  • Jørn Harder – John Vissing (2) 62 63

Semifinale:

  • Martin Røssell (1) – Jacob Ferré 63 63
  • Christian Bang Henriksen – Jørn Harder 60 61

Finale:

  • Martin Røssell (1) – Christian Bang Henriksen 46 63 12-14

+45 Herredouble

(Kampe der skal spilles=9, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangeret kamp)

1. runde:

  • Mikael Cohrt/Jacob Alsing – Jørgen Theisen/Lars Holten 63 76(4)
  • Lars Busk/Jacob Ferré – Morten Gass/Peter Burrild 61 61
  • Claus Allerup/Nicolai Sørensen – Gorm Madsen/Morten Krog 60 60

Kvartfinale:

  • Michael Cohrt/Jacob Alsing – Christian Bang Henriksen/Peter Salmon (3) (Vinder på WO)
  • Erik Holmskov/Jesper Østergaard – John Vissing/Jan Holck (4) (vinder på WO)
  • Lars Bo Sørensen/Lars Gulmann (1) – Jacob Ferré/Lars Busk 62 60
  • Martin Røssell/Christian Max Hansen (2) – Claus Allerup/Nicolai Sørensen 62 61

Semifinale:

  • Lars Gulmann/Lars Bo Sørensen (1) – Erik Holmskov/Jesper Østergaard 60 60
  • Martin Røssell/Christian Max Hansen (2) – Michael Cohrt/Jacob Alsing 63 75

Finale:

  • Lars Bo Sørensen/Lars Gulmann (1) – Martin Røssell/Christian Max Hansen (2) 63 63

+60 Herresingle

(Kampe der skal spilles=5, der mangler 1 kampe, og der er 1 arrangerede kamp)

Kvartfinale:

  • Jørgen Theisen Schmidt (2) – Hugo Steinmetz 60 61
  • Bjarne L Jacobsen – Lars Holten 64 76
  • Claus Jørgensen – Lars Thomsen (3) 26 06

Semifinale:

  • Jørgen Theisen (2) – Lars Thomsen (3) 46 06
  • Jørn Harder (1) – Bjarne L Jakobsen 63 51 Rtd

Finale:

  • Bjarne L Jacobsen – Lars Thomsen (3) 06 06

+60 Mixdouble

(Kampe der skal spilles=1, der mangler 0 kamp, og der er 0 arrangerede kamp)

Semifinale:

  • Anette P/Claus J – Jørgen Theisen/Karen Schmidt (2) 16 46

Finale:

  • Birgit Carlsen/David Welner (1)  – Jørgen Theisen/Karen Schmidt (2) 61 75

U18 Drengesingle

(Kampe der skal spilles=8, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kamp)

1. runde:

  • Hampus Højby Ladekarl – Alexander Jeppe Boeri 64 61
  • Lauritz Truelsen – Laurits Bentsen (vinder på WO)

Kvartfinale:

  • Karl Otto Geisler Madsen – Lui Misfeldt 61 62
  • Cornelius Keyn Wildfang – Thomas Grimaud (Vinder på WO)
  • Frederik Max Feddersen (2) – Hampus Højby Ladekarl 60 60
  • Tue Møllegaard Søndergaard (1) – Lauritz Truelsen 61 61

Semifinale:

  • Tue Møllegaard Søndergaard (1) – Karl Otto Geisler Madsen (Vinder på WO)
  • Frederik Max Feddersen (2) – Cornelius Keyn Wildfang (Vinder på WO)

Finale:

  • Tue Møllegaard Søndergaard (1) – Frederik Max Feddersen (2) 61 61

U18 Pigesingle

(Kampe der skal spilles=6, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangeret kamp)

Kvartfinale:

  • Line Jensen (1) – Ammalie Toft 60 61
  • Alma Lavesen – Mollie Marie Huniche 63 51 Rtd
  • Hannah Ladekarl (2) – Frida Sveistrup 61 62
  • Sofia Helena Kyriakidis – Stine Frei Madsen (Vinder på WO)

Semifinale:

  • Hannah Højby Ladekarl (2) – Alma Lavesen 64 62
  • Stine Frei Madsen – Line Yorklai Jensen (1) 06 06

Finale:

  • Line Yorklai Jensen (1) – Hannah Højby Ladekarl (2) 61 60

U18 Drengedouble

(Kampe der skal spilles=1, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kamp)

Semifinale:

  • Karl Otto Geisler Madsen/Hampus Højby Ladekarl – Lauritz Truelsen/Cornelius Keyn Wildfang 64 76(9)

Finale:

  • Tue Søndergaard/Frederik Max (1)Karl Otto Geisler Madsen/Hampus Højby Ladekarl 61 62

U18 Pigedouble

(Kampe der skal spilles=2 , der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kamp)

Semifinale:

  • Hannah Ladekarl/Ammalie Toft (2) – Frida Sveistrup/Alma Lavesen 62 62
  • Sofia Kyriakidis/Mollie Marie Huniche Hansen – Stine Frei/Line Yorklai Jensen (1) 06 16

Finale:

  • Stine Frei/Line Yorklai Jensen (1) – Hannah Ladekarl/Ammalie Toft (2)

U14 Drengesingle

(Kampe der skal spilles=14, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kamp)

1. runde:

  • Malthe Henrik Lyby Larsen – Max Clausen 60 60
  • Mikkel Sander Nielsen (3) – Lui Misfeldt 61 62
  • August Møller Schyberg – Phillip Svensson 64 46 10-7
  • Jacob Cohrt – Louis Clausen 36 61 10-6
  • Hampus Højby Ladekarl (2) – Charlie Frogbrook (Vinder på WO)
  • Karl Otto Geisler Madsen (1) – Oskar Sondrup (Vinder på WO)
  • Vitus Eggert – Alexander Jeppe Boeri (4) (Vinder på WO)
  • Cornelius Keyn Wildfang – Gilbert Mark Nørholm 63 60

Kvartfinale:

  • Mikkel Sander Nielsen (3) – Jacob Cohrt 62 60
  • Hampus Højby Ladekarl – August Møller Schyberg 60 62
  • Karl Otto Geisler Madsen (1) – Malthe Henrik Lyby Larsen 75 62
  • Cornelius Keyn Wildfang – Vitus Eggert 61 61

Semifinale:

  • Mikkel Sander Nielsen (3) – Hampus Højby Ladekarl (2) 75 61
  • Karl Otto Geisler Madsen (1) – Cornelius Keyn Wildfang 64 46 7-10

Finale:

  • Mikkel Sander Nielsen (3) – Cornelius Keyn Wildfang 61 16 5-10

U14 Pigesingle

(Kampe der skal spilles=2, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Semifinale:

  • Alma Lavesen (2) – My Brodin Nielsen 61 62
  • Mollie Marie Huniche Hansen (1) – Frida Sveistrup (Vinder på WO)

Finale:

  • Mollie Marie Huniche Hansen (1)Alma Lavesen (2) 36 06

U14 M/K double

(Kampe der skal spilles=8, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Mikkel Sander Nielsen/Lui Misfeldt – Oscar GR/My Brodin 64 26 10-4
  • Gilbert Mark Nørholm/Charlie Frogbrook – Vitus Eggert/Max Clausen 60 26 10-8

Kvartfinale:

  • Mollie Marie Huniche Hansen/Frida Sveistrup (3) – August Mølles Schyberg/Phillip Svensson 64 60
  • Gilbert Mark Nørholm/Charlie Frogbrook – Alexander Boeri/Alma Lavesen (Vinder på WO)
  • Hampus Højby Ladekarl/Karl Otto Geisler Madsen (1) – Mikkel Sander Nielsen/Lui Misfeldt 64 62
  • Cornelius Weyn Wildfang/Louis Clausen (4) – Oskar Sondrup/Malthe Henrik Lyby Larsen 26 62 10-6

Semifinale:

  • Hampus Ladekarl/Karl Otto Geisler Madsen (1) – Cornelius Wildfang/Louis Clausen 60 64
  • Gilbert Mark Nørholm/Charlie Frogbrook – Mollie Huniche Hansen/Frida Sveistrup (3) 16 06

Finale:

  • Hampus Højby Ladekarl/Karl Otto Geisler Madsen (1) – Mollie Marie Huniche Hansen/Frida Sveistrup (3) 61 61

U14 Pigedouble

(Kampe der skal spilles=0, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Finale:

  • Mollie Marie Huniche Hansen/Alma Lavesen (1) – Frida Sveistrup/My Brodin (2) 62 62

U12 Drengesingle

(Kampe der skal spilles=14, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Mikkel Sander Petersen (1) – Phillip Svensson 63 61
  • Erik Galatius – Malthe Henrik Lyby Larsen (2) 46 26
  • Charlie Frogbrook – Theodor Aaen 61 62
  • Valdemar Møller Schyberg – Gilbert Mark 63 46 10-7
  • Oscar Sondrup – Oskar Lillesø 60 61
  • August Møller Schyberg (4) – Bernhard Vaala (Vinder på WO)
  • Jacob Cohrt – Halfdan Kirk Madsen 60 60
  • Oscar GR (3) – Victor Clausen 60 60

Kvartfinale:

  • Mikkel Sander Petersen (1) – Valdemar Møller Schyberg 60 62
  • Charlie Frogbrook – Malthe Henrik Lyby Larsen (2) 06 16
  • August Møller Schyberg (4) – Oskar Sondrup 61 76
  • Oscar GR (3) – Jakob Cohrt 61 62

Semifinale:

  • Mikkel Sander Petersen (1) – August Møller Schyberg 61 60
  • Malthe Henrik Lyby Larsen (2) – Oscar GR (3) 64 46 10-2

Finale:

  • Mikkel Sander Petersen (1) – Malthe Henrik Lyby Larsen (2) 61 64

U12 Pigesingle

(Kampe der skal spilles=2, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

Semifinale:

  • Cecilie Berrak Ergun (2) – Sofia Marie Boeri 46 76 10-7
  • My Brodin (1) – Vesna Krstajic 62 64

Finale:

  • My Brodin (1) – Cecilie Berrak Ergun (2) 63 64

U12 M/K double

(Kampe der skal spilles=7, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Charlie Frogbrook/Gilbert Mark Nørholm – Phillip Svensson/Oscar Lillesø 64 46 5-10

Kvartfinale:

  • Erik Galatius/Jakob Cohrt (4) – Victor Clausen/Halfdan Kirk Madsen 40 42
  • Malthe Henrik Lyby Larsen/Oskar Sondrup (2) – Bernhard/Theodor Vaala (vinder på WO)
  • Cecilie Berrak Ergun/Sofia Boeri (3) – Oscar GR/Valdemar Møller Schyberg 26 16
  • Mikkel Sander Nielsen/August Møller Schyberg (1) – Phillip Svensson/Oscar Lillesø 64 63

Semifinale:

  • Mikkel Sander Nielsen/August Møller Schyberg (1) – Erik Galatius/Jakob Cohrt (4) 61 62
  • Malthe Lyby Larsen/Oscar Sondrup (2) – Oscar GR/Valdemar Møller Schyberg 75 63

Finale:

  • Mikkel Sander Nielsen/August Møller Schyberg (1) – Malthe Henrik Lyby Larsen/Oskar Sondrup (2) 63 64

U10 M/K single rød bold

(Kampe der skal spilles=11, der mangler 0 kampe, og der er 0 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Philip Parby – Laurits Bøje Kløcker Carøe 04 14
  • Cornelius Pihl – Xavier Stallard 41 40
  • Thure Frederiksen Steensberg (4) – Aksel Emil Saabøll  04 04
  • Solvej Kirk Madsen – Hugo Konrad Miller Brask 14 04
  • Amanda Kacprzak Hey – Carl Louis-Jessen 24 43 10-7

Kvartfinale:

  • Aksel Emil Saabøl – Laurits Bøje Kløcker Carøe 46 64 7-10
  • Karla Gram Alsing (3) – Amanda Kacprzak 34 41 40
  • Cornelius Pihl – Emilie J. von Haffner (1) 42 14 8-10
  • Vitus Carl Svensson (2) – Hugo Konrad Miller Brask 41 42

Semifinale:

  • Emilie J. Von Haffner (1) – Laurits Bøje Kløcker Carøe 43 42
  • Vitus Carl Svensson (2) – Karla Gram Alsing (3) 40 40

Finale:

  • Emilie J. Von Haffner (1) – Vitus Carl Svensson (2) 24 34

U10 M/K single orange bold

(Kampe der skal spilles=16, der mangler 0 kampe, og der er 1 arrangerede kampe)

1. runde:

  • Sofia Boeri – Emmilie von Haffner 61 62
  • Vitus Carl Svensson – Cornelius Pihl 60 61

2. runde:

  • Vesna Krstajic – Cecilie Berrak Ergun (4) 75 75
  • Oscar GR (1) – Sofia Boeri 60 61
  • Karla Gram Alsing – Philip Parby 61 60
  • Aksel Emil Saabøl – Laurits Bøje Kløcker Carøe 75 57 10-12
  • Oskar Lillesø (3) – Amanda Kacprzak Hey 60 60
  • Halfdan Egeberg Brettschneider – Solvej Kirk Madsen 42 42
  • Thure Frederiksen Steensberg – Freddie Frogbrook 43 41
  • Vitus Carl Svensson – Valdemar Møller Schyberg (2) 26 67

Kvartfinale:

  • Karla Gram Alsing – Vesna Krstajic 06 46
  • Oscar GR (1) – Laurits Bøje Kløcker Carøe 60 61
  • Oskar Lillesø – Thure Frederiksen Steensberg 40 40
  • Valdemar Møller Schyberg (2) – Halfdan Egeberg Brettschneider 60 61

Semifinale:

  • Oscar GR (1) – Vesna Krstajic 61 60
  • Valdemar Møller Schyberg (2) – Oskar Lillesø (3)  76 67 13-11

Finale:

  • Oscar GR (1) – Valdemar Møller Schyberg (2) 62 62