Dette sker på Facebook lige nu…

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

7 hours ago

Øresund Tennis

Også +45 HS var igang i går med to kampe, den rutinerede nytilkomne Lars Thomsen hev lige akkurat en sejr hjem mod En hårdtkæmpende Jacob Emmanuel Ferré i en MTB 10-8 (total gyser).
Også den regerende mester John vissing var i kamp i går, hvor Ricki Columbo blev besejret med 6-1 6-1, og er dermed videre til semifinalen.
Tillykke til begge med deres semifinale pladser.
... See MoreSee Less

Også +45 HS var igang i går med to kampe, den rutinerede nytilkomne Lars Thomsen hev lige akkurat en sejr hjem mod En hårdtkæmpende Jacob Emmanuel Ferré i en MTB 10-8 (total gyser).
Også den regerende mester John vissing var i kamp i går, hvor Ricki Columbo blev besejret med 6-1 6-1, og er dermed videre til semifinalen. 
Tillykke til begge med deres semifinale pladser.Image attachment

19 hours ago

Øresund Tennis

ØRESUND INHOUSE 2020 afsluttede i smuk solskin igår.
🥳 Tillykke til den individuelle vinder Jette Krøner.
😎 2. og 3. plads gik til Marianne Alsing og Mie Reenberg.
🤩 Vinderholdet blev Fugl Phoenex, der har bestået af:
- Olga Nikroozi
- Jette Krøner
- Lars Gulmann
- Mie Reenberg
- Lillian Mortensen
- Edward Debski
- Connie Flindt
(PS: Dem som er til stede på finaledagen får præmie)

VI SES TIL NÆSTE SOMMER. RESERVER ALTID 1 ELLER 4 LØRDAGE I JULI TIL INHOUSE. 🥂
... See MoreSee Less

20 hours ago

Øresund Tennis

Tæt kamp i U18/U16 mellem Lisa Damgaard Busk og Ammalie Toft ender med en sejr til Lisa i MTB - hun møder vinderen af Hannah L mod Mollie

challonge.com/jqujiw4h
... See MoreSee Less

Tæt kamp i U18/U16 mellem Lisa Damgaard Busk og Ammalie Toft ender med en sejr til Lisa i MTB - hun møder vinderen af Hannah L mod Mollie

https://challonge.com/jqujiw4h

1 day ago

Øresund Tennis

OOPS WE DID AGAIN!
Veteran-DM i Helsingør sluttede igår af med masser af medaljer til spillere fra Øresund Tennis. Se alle resultater i DTV-link herunder.

40+ DS:
Guld til Sophie Engelsbak (Øresund)
Sølv til Betina Pedersen (Svendborg)

40+ DD:
Guld til Pia Sinikka (ØT) & Gitte Lotz (Holte)
Sølv til Ulrikke Bryde-Nielsen (ØT) Betina Pedersen (Svendborg)

40+ Mix:
Guld til Chr.Theisen & Ulrikke (ØT)
Sølv til Peter Utzon (HIK) & Nina Bruun Rasmussen (HIK)

45+ DS:
Guld til Ulrikke Bryde-Nielsen
Sølv til Gitte Lotz (Holte)

60+ DD: Guld til Birgit Carlsen (ØT) & Birgit Hoffmeyer (HIK)
Sølv til Anni Michelsen (Risskov) & Gitte Schou (Bagsværd)

65+ Mix:
Guld til Birgit Carlsen (ØT) & Carsten Lange (Lyngby)
Sølv til Birgit Skovgaard (ALTS) & Finn Strabo (Helsingør)

dtf.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=585984D4-9531-4AE9-94A8-8B8EF883AA97&d=20200801
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Kæmpe tillykke til Pia og Christine! Og andre fra ØT! 🏆

1 day ago

Øresund Tennis

54 gange DM vinder Birgit Carlsen og mange andre på anlægget til at overvære en masse god tennis, da vores u 8’ gik i gang med puljekampe samtidig med flere u 10’ ere og veteraner spillede på de andre baner 🎾💪
Super stemning i alle kampe hos de mindste og kæmpe tak til Malthe og Anton for at hjælpe med at tælle 👍🙏
Super dag på anlægget - resultater ses på hjemmesiden, og der er flere klubkampe i eftermiddag 🎈🎈
... See MoreSee Less

Load more